Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 0216 410 55 33

AS/EN 9100 Havacılık Sektörü Kalite Yönetim Sistemi

Havacılık Sektörü için kalite ve güvenilirlik çok önemli bir değerlerdir. Ürünlerdeki ve sistemdeki, hataların ve başarısızlıkların ölümcül kazalar ile sonuçlanacağı bir ortamda, risklerin azaltılmasında kalite yönetim sisteminin etkili olarak uygulanması büyük rol oynar.

 

Bu sebep ile AS/EN 9100 Havacılık Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı uluslararası bir
istikrar, emniyet ve güvenilirlik elde edebilmek için, Uluslararası Havacılık ve Uzay Sektörü Kalite Grubu (IAQG) tarafından, ISO 9001 standartları temel alınarak havacılığın tüm alanlarında üstün teknoloji standartlarını teşvik etmek üzere hazırlanmıştır.

AS/EN 9100 Sistemi, donanım, tasarım ve üretimi, hava taşıtlarının yedek parçalarının sağlanması, hava limanı ve hava yollarındaki işlemler, bakım, uçuş işlemleri ve kargoların idare edilmesi gibi birçok alanda uygulanabilmektedir.

Havacılık Sektörü, hizmet ve ürün sağlayıcılarının AS 9100 standartlarına uygun / belgeli çalışması gereğini öne sürmektedir. Bu sektördeki hizmet ve ürün sağlayıcıları, AS 9100 standartlarına uygun / belgeli hizmet sunarak, sadece rekabet avantajı kazanmakla kalmaz, aynı zamanda verdikleri hizmette kalite ve emniyet açısından, maliyetlerin azalması açısından önemli gelişmeler elde ederler.


Whatsapp ile ulaşın