Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 0216 410 55 33

ISO IEC 17025:Laboratuar Akreditasyonu Temel Eğitimi

Deney veya kalibrasyon çalışmalarını yeterli hale getirmek ve bu kapsamda akredite olmak isteyen, laboratuarlar için geliştirilmiş, bir laboratuarın spesifik testleri gerçekleştirme konusunda yetkin olduğunun anlaşılması için, uygulaması gereken genel şartları açıklayan uluslararası bir standart olan ISO IEC 17025 Laboratuar Akreditasyonu Temel Eğitimini firma olarak vermekteyiz.

 

 

Standart, test ve kalibrasyon işlemlerini gerçekleştiren tüm kuruluşlar için uygulanabildiği gibi, laboratuvarların kalite yönetsel ve teknik sistemlerinin geliştirilmesinde de kullanılmaktadır.

 

 

ISO/IEC 17025, bu yönüyle, laboratuvarın doğru ve güvenilir sonuçlar elde etmesi için uyması gereken kuralları kapsamaktadır. 

 

Ancak bununla yetinmemekte, müşteri ihtiyacının doğru, zamanında ve tam olarak karşılanabilmesi için laboratuar hizmetini bütünüyle ele alarak müşteriye verilen hizmetin kalitesini de dikkate almaktadır.

 

 

ISO/IEC 17025, çalışma konusuna ve personel sayısına bakılmaksızın, her türlü deney ve kalibrasyon laboratuvarında uygulanabilmektedir. Sanayi işletmeleri, ISO 17025'in şartlarını karşılayarak nitelikli bir laboratuvar yönetimi oluşturabilirler.

 

 

ISO 17025, kalite sistemi çalıştırdıklarını, teknik olarak yeterli olduklarını ve geçerli teknik sonuçları üretebildiklerini göstermek isteyen deney veya kalibrasyon laboratuvarının yerine getirmesi gereken bütün şartları içermektedir. 

 

Yeterli olduklarını müşterilerine ve resmi makamlara kanıtlamak isteyen laboratuarlar bu yönetim sistemini uygulayabilirler.


Whatsapp ile ulaşın