Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 0216 410 55 33

ISO 16949:Otomotiv Sektörü Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi

katılımcıların ISO/TS 16949:2009 gereklilikleri ile ilgili bilgisini tazelemek, standardın tetkikçi bakış açısıyla anlaşılmasını sağlamak, iç tetkikçi olarak ilgili kabul edilmiş kriterlerin gözden geçirilmesi ve pratik uygulamalarla, katılımcıların iç tetkikçi deneyiminin ilk adımlarını atmasını sağlamak amaçlı ISO 16949 Otomotiv Sektörü Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi vermekteyiz.

 

 

Otomotiv Yönetim Sistemi standardı gereksinimlerinin karşılanıp karşılanmadığını tespit etme, etkin olarak uygulanıp uygulanmadığının, sürdürülüp sürdürülmediğini belirlemek ve kuruluş içi tetkik denetçilerini yetiştirmek programın en temel hedefidir.

 

Kuruluşun otomotiv kalite yönetim ile ilgili sisteminin ISO/TS 16949:2009 gereklerine uygunluğunu doğrulamak için iç tetkik sistemi kurulması, planlanması ve uygulanması standardın gereklerinden biridir.

 

 

ISO/TS 16949:2009 tetkik faaliyetlerinde teknik spesifikasyon gereklilikleri haricinde Sektöre özel istekler ve ana sanayi otomotiv üreticilerinin özel istekleri de değerlendirilir. İç tetkikçi eğitiminde bu şartlarda göz önünde bulundurulmalıdır.

 


Whatsapp ile ulaşın